Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gdy zasnął, ukradła mu samochód

Data publikacji 24.02.2014

Gdańscy kryminalni zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież samochodu. 27-latka okradła mężczyznę, którego poznała na portalu randkowym. Pewnej nocy zabrała mu klucze od auta i odjechała jego mercedesem, którym później spowodowała kolizję. Pokrzywdzony nie mógł od razu zgłosić kradzieży, gdyż okazało się, że gdańszczanka zabrała mu również telefony i klucze od mieszkania. Kobiecie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku lutego dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie o kradzieży mercedesa. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że za przestępstwem stoi kobieta, którą pokrzywdzony poznał na portalu randkowym. Pewnej nocy, gdy mężczyzna już spał, kobieta zabrała kluczyki od jego mercedesa i odjechała. Gdy pokrzywdzony zorientował się, że nie ma śladu po kluczykach od jego auta, zauważył, że zniknęły również telefony i klucze od mieszkania.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość samochodową. Kryminalni bardzo szybko ustalili tożsamość kobiety. W ubiegły czwartek 27-letnia mieszkanka Gdańska została zatrzymana. Usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem. Mundurowi zabezpieczyli skradziony przez nią samochód. Okazało się, że zaraz po kradzieży, 27-latka spowodowała kolizję, uderzyła w słup i porzuciła samochód.

W piątek sąd zastosował wobec 27-letniej gdańszczanki tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Teraz grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

 

Powrót na górę strony