Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gnał 150 km/h autostradą pod prąd

Data publikacji 24.02.2014

Policjanci z legnickiej komendy miejskiej zatrzymali obcokrajowca, który pędził autostradą A-4 pod prąd z prędkością 150 km/h. Kierowcą mercedesa okazał się 74-letni mężczyzna. Funkcjonariusze najpierw stopniowo wyhamowywali prędkość pojazdu, którym jechał mężczyzna, by ostatecznie bezpiecznie sprowadzić samochód do najbliższego zjazdu z autostrady. Zatrzymany nie potrafił powiedzieć, jak znalazł się na pasie dla przeciwnego kierunku ruchu.

Do tej wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji doszło po północy z soboty na niedzielę. Funkcjonariusze otrzymali sygnał od kierowców jadących autostradą o samochodzie, który jedzie pod prąd, zmuszając innych uczestników ruchu, jadących zgodnie z przepisami, do gwałtownych manewrów zmiany pasa. Jadący w stronę Wrocławia pod prąd mężczyzna stwarzał bezpośrednie zagrożenie spowodowania katastrofy w ruchu drogowym.

Policjanci namierzyli pojazd na wysokości Legnickiego Pola. Dogonili jadącego z prędkością 150 km/h mężczyznę, a następnie - po wyprzedzeniu go -używając cały czas sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wyhamowywali jego auto, by ostatecznie bezpiecznie sprowadził samochód do najbliższego zjazdu. Kierowcą mercedesa okazał się 74-letni obcokrajowiec.

Mężczyzna był trzeźwy. Nie potrafił jednak powiedzieć, jak znalazł się na pasie dla przeciwnego kierunku ruchu. Za zagrożenie, które spowodował, będzie odpowiadał przed sądem.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film Gnał 150 km/h autostradą pod prąd

Opis filmu: ruch drogowy, pościgi

Pobierz plik Gnał 150 km/h autostradą pod prąd (format mp4 - rozmiar 11.51 MB)

Powrót na górę strony