Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znęcanie się nad rodziną

Data publikacji 25.02.2014

Radzyńscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca ośrodka dla cudzoziemców. Mężczyzna podejrzany jest o to, że od września ubiegłego roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i trójką dzieci. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut. Za popełnione czyny, zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek dyżurny radzyńskiej komendy poinformowany został o tym, że na terenie ośrodka dla cudzoziemców, funkcjonującego w powiecie radzyńskim, doszło do przestępstwa. Z relacji zgłaszającej wynikało, że mieszkający tam 27-latek znęca się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i trójką dzieci. Sprawa wyszła na jaw po tym jak dzień wcześniej mężczyzna przypalał palce najmłodszej 8-miesięcznej córki zapalniczką.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce, potwierdzili zgłoszenie. 27-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że mężczyzna znęcał się nad rodziną już od września ubiegłego roku. Wszczynał awantury, podczas których używał przemocy wobec żony i dzieci. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut.

W tej sprawie radzyńska komenda skierowała do prokuratury wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokuratura nie przychyliła się do wniosku i jako środek zapobiegawczy zastosowano dozór Policji.    27- latek wkrótce stanie przed sądem. Za popełnione czyny, zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony