Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowała podrobionym towarem, straty producentów to ok. 40 tys. złotych

Data publikacji 25.02.2014

Wrocławscy policjanci zlikwidowali nielegalne stoisko z odzieżą i kosmetykami. Kobieta handlowała towarem pochodzącym z nielegalnego źródła na jednym z miejskich targowisk. Zabezpieczono ponad 300 sztuk towaru, a suma ujawnionych strat producentów to nie mniej niż 40 tys. złotych.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej we Wrocławiu przeprowadzili działania na terenie placu handlowego przy ul. Poprzecznej. Celem było ujawnienie towaru pochodzącego z nielegalnego źródła. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na stoisko z dużą ilością nowej odzieży znanych i popularnych marek. Jak się okazało, 30-letnia kobieta oferowała również do sprzedaży perfumy, kosmetyki oraz obuwie.

Policjanci ustalili, że towar pochodzi z nielegalnego źródła. Zabezpieczyli ponad 300 sztuk towaru, w tym m.in. 60 sztuk podrobionych perfum różnych marek, blisko 160 sztuk odzieży i obuwia: bluz dresowych, spodni dresowych, kurtek sportowych, markowe buty oraz blisko 100 sztuk kosmetyków: kredki do oczu, tusze do rzęs, pomadki do ust i pudry.

Wartość zabezpieczonego mienia oszacowano na 10 tys. złotych. Suma ujawnionych strat producentów to kwota nie mniejsza niż 40 tys. złotych.

Policjanci ustalają wszystkie szczegóły w tej sprawie.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony