Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł blokadę i zaparkował ulicę obok

Data publikacji 25.02.2014

Oprócz mandatu za nieprawidłowe parkowanie kierowcę czeka sprawa sądowa i kara do 5 lat więzienia. Wszystko z powodu kradzieży blokady, która została założona na koło jego samochodu. Mężczyzna nie tylko samodzielnie odblokował auto, ale jeszcze ukradł blokadę i odjechał. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.

Wszystko zaczęło się w sobotę 22 lutego. 31-letni mieszkaniec gminy Turek przyjechał do Poznania świętować swoje urodziny. Zaparkował w samym centrum miasta, około 100 metrów od Starego Rynku. Kłopot w tym, że zaparkował w miejscu niedozwolonym. Strażnicy Miejscy zablokowali koło auta. Z pomocą pechowemu kierowcy pospieszył przypadkowy przechodzień, który zdjął blokadę z koła. Tyle, że ostatecznie blokada znalazła się bagażniku samochodu. Mężczyzna odjechał zabierając urządzenie ze sobą i zaparkował na sąsiedniej ulicy.

Następnego dnia, 23 lutego rano, Strażnicy Miejscy zauważyli to samo auto zaparkowane niedaleko miejsca popełnienia wykroczenia. Pojazd został odholowany. Kiedy właściciel pojazdu zgłosił się, aby zapytać o pojazd, został zatrzymany przez policję. Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży blokady. Teraz oprócz mandatu za nieprawidłowe parkowanie mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia za kradzież.

(KWP w Poznaniu / mj)

Film Ukradł blokadę i zaparkował ulicę obok

Opis filmu: kradzieże, ruch drogowy

Pobierz plik Ukradł blokadę i zaparkował ulicę obok (format mp4 - rozmiar 11.13 MB)

Powrót na górę strony