Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z tytoniem

Data publikacji 25.02.2014

Kazimierscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców województwa małopolskiego, 34- i 47-latka. Mężczyźni w swoim samochodzie przewozili około 63 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy, który nabyli od mieszkańca powiatu kazimierskiego. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa, z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, oszacowano na kwotę ponad 30 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo karno-skarbowe grozi im kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie policjanci z Kazimierzy Wielkiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki "VW Passat". W trakcie kontroli funkcjonariusze zwrócili uwagę na leżące w bagażniku worki foliowe.

Okazało się, że były one wypełnione znaczną ilością tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Ich łączna waga wyniosła ponad 63 kilogramy, a straty Skarbu Państwa wstępnie oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych.

Stróże prawa zabezpieczyli tytoń, natomiast kierowca oraz pasażer trafili do aresztu. Następnego dnia funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni zaopatrywali się w tytoń  u 68-letniego mieszkańca powiatu kazimierskiego.

Mężczyznom, którzy przewozili tytoń, jak i ich dostawcy, za popełnione przestępstwa karno-skarbowe grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mg)

 

Powrót na górę strony