Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzież samochodów

Data publikacji 25.02.2014

Dzięki pracy policjantów z Kłodzka odpowiedzialności karnej nie uniknie 37-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego. Mężczyzna od kwietnia ubiegłego roku do stycznia br. ukradł siedem samochodów osobowych. Za popełnione przestępstwa usłyszał już zarzuty. Wczoraj sąd aresztował go na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże samochodów. Zatrzymany to 37-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego. W ręce policjantów wpadł w ubiegłym tygodniu.

Policjanci ujawnili przy nim kilkadziesiąt kluczyków do samochodów, "czyste" umowy kupna-sprzedaży oraz dwa dowody osobiste. Podczas dalszych działań ustalili, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy sprawca ukradł co najmniej siedem volkswagenów. Mężczyzna przy pomocy dopasowanego kluczyka przełamywał zabezpieczenie zamka, a następnie odjeżdżał kradzionym pojazdem. Sprawca samochody sprzedawał po okazyjnej cenie. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego policjanci zabezpieczyli dwa skradzione na terenie powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego volkswageny oraz inne przedmioty pochodzących ze skradzionych pojazdów.

Jest to dopiero początek sprawy i funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymany mężczyzna nie ma na swoim koncie więcej ilości czynów.

Okazało się, że zatrzymany był już w przeszłości karany za kradzież samochodu.

Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony