Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznańscy policjanci szkolili się na symulatorze działań kryzysowych

Data publikacji 25.02.2014

Policjanci z Poznania przeszli szkolenie na symulatorze działań kryzysowych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Dzięki symulacjom doskonalili swoje umiejętności w zakresie dowodzenia podczas zabezpieczania imprez masowych. W szkoleniu wzięło udział 15 funkcjonariuszy.

W połowie lutego dzięki uprzejmości Komendanta Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyło się szkolenie w ramach doskonalenia dla policjantów Grupy Dowodzenia KWP w Poznaniu. W skład 15-osobowego zespołu weszli policjanci Komendy Miejskiej Policji i Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Są to funkcjonariusze, którzy na co dzień zajmują się realizacją zadań w ramach akcji i operacji policyjnych związanych z różnego rodzaju imprezami masowymi, zgromadzeniami publicznymi, wizytami VIP i innymi sytuacjami kryzysowymi.

W trakcie szkolenia grupa przećwiczyła kilka wariantów działań, np.: zabezpieczenie legalnego i nielegalnego zgromadzenia publicznego, zabezpieczenie przemarszu kibiców, zabezpieczenie miejsca zdarzenia katastrofy lotniczej oraz katastrofy w ruchu lądowym (wybuch cysterny z paliwem), zabezpieczenie wizyty Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Szkolenie zostało zorganizowane z inicjatywypolicjantów z Poznania. Po raz pierwszy w symulacjach wzięli udział wyłącznie funkcjonariusze współpracujący ze sobą na co dzień podczas działań w czasie akcji i operacji policyjnych. Po raz pierwszy w takiej grupie mieli okazję wykorzystać do szkolenia komputerowy Symulator Działań Kryzysowych Policji.

Szkolenie symulacyjne umożliwia praktyczne ćwiczenie z użyciem sił i środków będących w dyspozycji Policji przeniesionych w środowisko wirtualne. Ilość możliwych wariantów rozwoju sytuacji oraz scenariuszów działania jest ograniczona praktycznie tylko wyobraźnią instruktorów prowadzących ćwiczenie. Wszelkie działania odbywają się w czasie rzeczywistym.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony