Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownik Policji z Zambrowa wyróżniony w kategorii upowszechnianie sportu

Data publikacji 25.02.2014

Marek Romanek, pracownik Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, został uhonorowany nagrodą Burmistrza Miasta Zambrów, w postaci statuetki żubra, przyznawaną za szczególne osiągnięcia na różnych płaszczyznach życia. Jest to wyróżnienie dla tych, którzy poprzez swoje działania, pasje i chęci promują Zambrów.

Pracownik zambrowskiej Policji Marek Romanek został uhonorowany przez zambrowską kapitułę żubrem za upowszechnianie kultury fizycznej. Pan Marek od 19 lat jest pracownikiem zambrowskiej Policji. Popularyzuje bieganie.

W listopadzie 2013 roku wziął udział w największym maratonie na świecie – nowojorskim. Na trasie o dystansie ponad 42 km stanęło 50 700 maratończyków z całego świata, w tym 98 Polaków. Wśród startujących Polaków uplasował się na 19 miejscu.

Marek Romanek uważa, że w tym sporcie nie ma ograniczeń wiekowych – wręcz przeciwnie, ponieważ mimo ukończonych 50 lat przebiegł w 2013 roku ponad 1500 km. Własnym przykładem pokazuje, że o sporcie nie tylko trzeba mówić, ale przede wszystkim go promować.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony