Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w trakcie urlopu zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 25.02.2014

Policjant z głogowskiej komendy w trakcie urlopu zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawca w czasie jazdy uszkodził dwa inne zaparkowane samochody. Nietrzeźwy kierujący trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych 23 lutego bieżącego roku na jednym z głogowskich osiedli. Przebywający na urlopie funkcjonariusz głogowskiej policji zauważył, że kierujący Oplem mężczyzna ma spore kłopoty z prawidłową jazdą. Natychmiast zareagował podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy. Policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę. Kierujący zareagował wówczas agresją i wulgaryzmami. Został obezwładniony, a pomocy funkcjonariuszowi udzielił wezwany policyjny patrol.

Jak się okazało, przypuszczenia funkcjonariusza potwierdziły się. 38-letni mieszkaniec Głogowa miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W toku dalszych czynności policjanci na podstawie zeznań świadków ustalili, że podejrzany uszkodził w czasie jazdy dwa samochody zaparkowane nieopodal miejsca zatrzymania.

38-latek będzie teraz odpowiadał przed sądem. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony