Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne uderzenie w handlarzy narkotyków

Data publikacji 25.02.2014

Przejęcie 3,7 kg amfetaminy, 100 g marihuany, ok. 800 tabletek extazy, granatu obronnego F1, a także zatrzymanie dwóch podejrzanych o handel narkotykami mężczyzn - to efekt działań policjantów Centralnego Biura Śledczego w Białymstoku. Zatrzymanym grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w Białymstoku prowadzili działania wymierzone w handlarzy narkotyków. Wczesnym popołudniem w miniony piątek na Alei Jana Pawła II zatrzymali osobowe BMW. Z ustaleń mundurowych wynikało bowiem, że tym autem mogą być przewożone znaczne ilości substancji odurzających. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się uzasadnione. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci na jego tylnej kanapie odnaleźli foliową torbę. Wewnątrz było 3,2 kilograma amfetaminy.

W związku z tym zatrzymani zostali obydwaj podróżujący autem mężczyźni w wieku 29 i 32 lat. Obaj byli już wcześniej znani funkcjonariuszom z bogatej przeszłości kryminalnej i przynależności do środowiska białostockich skinheadów. W trakcie przeszukania mieszkania starszego z nich policjanci odnaleźli kolejną partię narkotyków. Tym razem w ręce mundurowych wpadło blisko 0,5 kg amfetaminy, około 100 gramów marihuany i około 800 tabletek extazy. Dodatkowo pod tym samym adresem funkcjonariusze odnaleźli także granat obronny F1 z zapalnikiem.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami substancji odurzających, za co grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Obydwaj zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ, a następnie do Sądu Rejonowego w Białymstoku, który zadecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie tymczasowym. Sprawa ma charakter rozwojowy, a pracujący nad nią funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP we Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony