Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ośmiu motocyklistów ukaranych

Data publikacji 25.02.2014

Policyjny wideorejestrator zamontowany w nieoznakowanym radiowozie zarejestrował jazdę motocyklistów łamiących przepisy ruchu drogowego. Wszyscy zostali zatrzymani i ukarani mandatami karnymi, nałożono na nich również po pięć punktów karnych.

Z uwagi na piękną słoneczną pogodę sezon motocyklowy w tym roku rozpoczął się bardzo szybko. Nie wszyscy jednak przestrzegają przepisów drogowych i stosują się do znajdujących się na drogach znaków.

W niedzielę 23 lutego 2014 roku o godz. 13.45 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu zarejestrowali za pomocą wideo rejestratora umieszczonego w nieoznakowanym radiowozie wyczyny ośmiu jadących razem motocyklistów. Najpierw zwrócili na nich uwagę z powodu prędkości, która znacznie przekraczała dopuszczalną. W miejscu obowiązywania znaku do 60 km/h, piraci jechali ponad 160 km/h. Policjanci nie mogli jednak dokonać pomiaru z uwagi na to, że motocykle jechały blisko siebie. Podczas dalszej jazdy za motocyklistami, kamera zarejestrowała kolejne wyczyny kierowców, którzy tym razem jeden po drugim wyprzedzali samochód, nie stosując się do znaku B-25 (zakaz wyprzedzania).

Ze względu na brak możliwości zatrzymania kierowców do kontroli drogowej, policjanci kontynuowali jazdę za piratami. Mundurowi wykorzystali moment, kiedy motocykliści w Skwierzynie zjechali na teren stacji benzynowej. Tam wszyscy zostali wylegitymowani i ukarani mandatami karnymi w wysokości 100 zł. Nałożono na każdego z nich również po 5 punktów karnych.  

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Film Ośmiu motocyklistów ukaranych

Opis filmu: ruch drogowy, motocykliści, wideorejestrator

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ośmiu motocyklistów ukaranych (format flv - rozmiar 682.47 KB)

Powrót na górę strony