Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Litewska delegacja w KGP

Data publikacji 26.02.2014

W dniach 24 i 25 lutego w Komendzie Głównej Policji odbyła się wizyta Policji litewskiej na czele z Sauliusem Skvernelisem, litewskim Komisarzem Generalnym. Podczas dwudniowego pobytu nasi wschodni sąsiedzi zobaczyli między innymi jak działa Stołeczne Stanowisko Kierowania KSP oraz zapoznali się z metodami pracy funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego KGP w zwalczaniu zorganizowanej przestępczości.

Z dwudniową wizytą do Komendy Głównej Policji przybyła delegacja litewskich funkcjonariuszy, na czele której stał Komisarz Generalny Policji Litwy Saulius Skvernelis. Podczas pobytu w naszym kraju litewscy delegaci spotkali się z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Markiem Działoszyńskim, nadinsp. Igorem Parfieniukiem Dyrektorem Centralnego Biura Śledczego KGP oraz insp. Rafałem Łysakowskim Dyrektorem Biura Współpracy Międzynarodowej Policji KGP. Podczas spotkania funkcjonariusze z Litwy mieli okazję zapoznać się ze specyfiką służby polskich policjantów, metodami zwalczania zorganizowanej przestępczości oraz współpracy ze służbami z całej Europy.

Podczas pobytu w Polsce delegacja litewska odwiedziła także siedzibę stołecznej Policji i w towarzystwie Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Dariusza Działo zwiedzili Stołeczne Stanowisko Kierowania, które odpowiedzialne jest za koordynacje działań na terenie całego miasta. Oprócz tego funkcjonariusze z Litwy zwiedzili także Stadion Narodowy i poznali metody zabezpieczenia imprez masowych. Kolejnym punktem pobytu delegatów było zwiedzenie Międzynarodowego Centrum do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie – najnowocześniejszego tego typu obiektu w Europie.

Wizyta Sauliusa Skvernelisa była bardzo ważnym elementem w zacieśnianiu relacji pomiędzy policjami Polski i Litwy. Dzięki temu wspólne zwalczanie przestępczości na linii obu krajów będzie jeszcze bardziej skuteczne i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa polskich i litewskich obywateli.

CBŚ KGP

Powrót na górę strony