Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

25-letni Słowak kradł i oszukiwał podając się za cudzoziemca

Data publikacji 26.02.2014

Krakowscy policjanci zatrzymali 25-letniego Słowaka, który jak się okazało od kilku miesięcy popełniał w Krakowie różnego rodzaju przestępstwa za każdym razem podszywając się pod kogoś innego. Raz był obywatelem Włoch, raz Hiszpanii, innym razem Czechem albo Polakiem.

29 stycznia w szkole tańca przy ul. Bożego Ciała w Krakowie  ktoś włamał się do szafek z ubraniami. Z szafki zniknął wtedy portfel z dokumentami mieszkańca Krakowa.

W połowie lutego, w siłowni przy ul. Wrocławskiej na te skradzione dokumenty pewien mężczyzna usiłował wyrobić sobie karnet. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci 25-latek przedstawił się jako obywatel Czech…. Po dokładnym  sprawdzeniu okazało się jednak, że zatrzymany jest obywatelem Słowacji i jest bardzo dobrze znany słowackiej Policji. Był wielokrotnie notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, zatrzymany jest sprawcą wielu przestępstw popełnionych w Krakowie na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Do tej pory, policjantom udało powiązać się z jego osobą kilka wyłudzeń usług hotelowych na szkodę hoteli i hosteli w Krakowie. Mężczyzna meldował się w nich jako obywatel Włoch, Hiszpanii lub Czech ,a po kilku dobach spędzonych w hotelu znikał. Wraz z nim znikały drobne rzeczy należące do innych gości hotelowych. Policjanci prowadzący sprawę są przekonani, że mężczyzna ma na swoim koncie dużo więcej takich czynów.

Okazało się że, okradł także kobietę, która otworzyła przed nim swoje drzwi oraz serce. Młodzi poznali się kilka miesięcy temu na imprezie. 25-letni jak się przedstawił obywatel Czech, opowiadał kobiecie, że wynajmuje w Krakowie mieszkanie i pracuje w biurze. Tak przypadł do gustu dziewczynie, że zaproponowała mu wspólne zamieszkanie. Pod koniec grudnia ubr. mężczyzna zniknął, a wraz z nim komputer kobiety, a także jej aparat fotograficzny.

25-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, kradzieży, oszustwa oraz fałszowania dokumentów. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policja prosi o kontakt osoby, które mogły być poszukane w podobny sposób.

(KWP w Krakowie / pt)

 

Powrót na górę strony