Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili, dusili i ukradli pieniądze

Data publikacji 26.02.2014

Dzięki szybkiej reakcji i dobrej spostrzegawczości policjantów z Targówka doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy wspólnie i w porozumieniu napadli na pokrzywdzonego, uderzali pięściami w twarz oraz dusili, po czym zabrali mu portfel z dokumentami i kartą bankomatową, za pomocą której dokonali trzech transakcji. W prokuraturze Artur P. i Rafał Z. usłyszeli zarzut rozboju. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło około godziny 23.00. Z ustaleń policjantów wynika, że dwóch sprawców napadło na pokrzywdzonego. Obaj uderzali go pięściami po twarzy i dusili, po czym dokonali kradzieży portfela wraz z dokumentami i kartą bankomatową, którą wypłacili łącznie 300 złotych.

Na drugi dzień zaalarmowani o całym zdarzeniu policjanci z Targówka zajęli się ustaleniem i zatrzymaniem osób podejrzanych o to przestępstwo. Dzięki dobrej spostrzegawczości, dosłownie po kilkunastu minutach, funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o rozbój. Przy jednym z nich policjanci ujawnili utracony portfel z dokumentami pokrzywdzonego.

Artur P. (37 l.) i Rafał Z.(35 l.) trafili do policyjnego aresztu. Śledczy z Targówka zebrali materiał dowodowy i przekazali podejrzanych w ręce prokuratora. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju. Decyzją prokuratora podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym, zakazem opuszczania kraju i zakazem kontaktu z pokrzywdzonym. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Film Pobili, dusili i ukradli pieniądze

Opis filmu: rozboje

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Pobili, dusili i ukradli pieniądze (format flv - rozmiar 2.72 MB)

Powrót na górę strony