Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małopolscy policjanci zabezpieczyli materiały wybuchowe

Data publikacji 26.02.2014

Policjanci zabezpieczyli w jednym z mieszkań amunicję i materiały pirotechniczne. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 19-letniego mężczyznę. Odpowie on za posiadanie amunicji oraz za wytwarzanie substancji niebezpiecznych.

25.02.2014 r. policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie w ramach prowadzonych czynności przeprowadzili przeszukanie w miejscu zamieszkania osoby mogącej posiadać amunicję.

W trakcie czynności przeprowadzonych u 19-letniego mieszkańca Chrzanowa ujawniono i zabezpieczono 51 sztuk amunicji cal 0,22 z bocznym zapłonem. Ponadto w trakcie przeszukania ujawniono i zabezpieczono ponad 6 kg materiałów pirotechnicznych oraz 150 gramów mieszaniny substancji chemicznej - uznanej za niebezpieczną przez eksperta ds. broni i Policjantów SPAP.

W piwnicy użytkowanej przez mężczyznę znaleziono i zabezpieczono spore ilości stałych substancji chemicznych oraz różnych odczynników chemicznych, które mogły zostać użyte do sporządzenia materiałów pirotechnicznych. Mieszkaniec Chrzanowa został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Zatrzymany odpowie za posiadanie amunicji (art. 263 par.1 kk) oraz za wytwarzanie substancji niebezpiecznych (art.171 kk) za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony