Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali 6 osób podejrzanych o stręczycielstwo

Data publikacji 26.02.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, razem z funkcjonariuszami z KWP w Gdańsku zatrzymali kolejne osoby podejrzane o czerpanie korzyści z cudzego nierządu. To kontynuacja zeszłorocznej sprawy zlikwidowania agencji towarzyskich na terenie Gdyni. Zatrzymanym sześciu osobom grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego KGP, razem z policjantami z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali sześć osób podejrzanych o czerpanie korzyści z cudzego nierządu i udział z zorganizowanej grupie przestępczej. Akcja mundurowych miała miejsce, na terenie Gdyni i jest kontynuacją ubiegłorocznej likwidacji gdyńskich agencji towarzyskich. Zatrzymanym prokurator zarzucił popełnienie przestępstw w okresie od 2010-2013 roku.

W całym śledztwie zatrzymano już 18 osób, a wobec 10 stosowane jest tymczasowe aresztowanie. O dalszy losie zatrzymanych wczoraj osób decyzję podejmie sąd.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. Policjanci cały czas pracują nad licznymi wątkami i nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

KWP Gdańsk, CBŚ

Powrót na górę strony