Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli 700 kg nielegalnego tytoniu

Data publikacji 26.02.2014

Policjanci zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli prawie 700 kg suszu tytoniu. Wysokość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa może osiągnąć kwotę nawet 270 tysięcy złotych. Za tego typu przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje karę do trzech lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek 25 lutego 2014 roku w Międzyrzeczu. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu wspólnie z funkcjonariuszami  Urzędu Celnego w Gorzowie Wlkp., zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę z woj. dolnośląskiego, kierującego samochodem osobowym. Po sprawdzeniu ładunku, okazało się, że kierowca w swoim pojeździe przewozi susz tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz nie posiada żadnych dokumentów potwierdzających pochodzenie przewożonego ładunku.
 
Mężczyzna został zatrzymany, a towar zabezpieczony. Podczas przeszukania terenu posesji mieszkańca województwa dolnośląskiego, policjanci zabezpieczyli kolejne partie wysuszonego tytoniu w ogromnej ilości - blisko 600 kg. Funkcjonariusze Urzędu Celnego wyliczyli, że wysokość uszczuplenia podatku akcyzowego  na szkodę Skarbu Państwa może osiągnąć kwotę nawet około 270 tysięcy złotych. Za tego typu przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje karę do trzech lat pozbawienia wolności oraz karę grzywny.
 
Policjanci zajmowali się tą sprawą od kilku tygodni. Zatrzymanie mężczyzny poprzedziły wytężone działania operacyjne. Policjanci poświęcili wiele czasu na ustalenie dokładnych okoliczności i sposobu działania mężczyzny zajmującego się nielegalnym procederem.  To dzięki ich pracy udało się zatrzymać 24-latka i zabezpieczyć tak dużą ilość nielegalnego towaru.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony