Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawie 2 kilogramy narkotyków nie trafią na ulice

Data publikacji 26.02.2014

Policjanci z powiatu ząbkowickiego przechwycili blisko 2 kilogramy marihuany. Narkotyki znaleziono w mieszkaniu mężczyzny, który w związku z podejrzeniem o przestępstwa narkotykowe, trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany za przestępstwo, którego się dopuścił, będzie teraz odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Kamieńcu Ząbkowickim, w wyniku przeprowadzonych realizacji, przechwycili blisko 2 kilogramy marihuany. W sprawie tej zatrzymano mężczyznę, u którego znaleziono narkotyki. 38-letni mieszkaniec jednej z miejscowości powiatu ząbkowickiego trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze w efekcie działań operacyjnych ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu, może znajdować się duża ilość środków odurzających. Podejrzenia potwierdziły się. Gdy policjanci weszli do mieszkania podejrzewanego mężczyzny, znaleźli tam torbę z zawartością suszu, który po zbadaniu okazał się marihuaną.

Policjanci zabezpieczyli narkotyki, z których można było uzyskać kilka tysięcy porcji handlowych. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym m.in. skąd zatrzymany miał środki odurzające i jakie było ich dalsze przeznaczenie.

Przypomnijmy, że świetle przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony