Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy fałszywego alarmu bombowego zatrzymani

Data publikacji 26.02.2014

Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali dwóch tarnowian podejrzewanych o wywołanie alarmu bombowego na terenie komisariatu przy ul. Narutowicza 6. 22- i 18-latek zostaną dziś doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie. Za czyn, którego się dopuścili grozi kara pozbawiania wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna informując o podłożonym ładunku wybuchowym na terenie budynku przy ul. Narutowicza 6. Pod wskazanym adresem mieści się komisariat Tarnów-Centrum. W reakcji na zgłoszenie podjęto decyzję o ewakuowaniu 20 osób, a sam  budynek został sprawdzony przez policyjnych pirotechników. Nie ujawnili oni ani ładunku wybuchowego, ani żadnych innych niebezpiecznych przedmiotów.

Po trwającej niespełna godzinę akcji, praca w komisariacie została przywrócona. Od zdarzenia tarnowscy policjanci prowadzili intensywne czynności zmierzające zatrzymania „żartownisiów”. Szybko wytypowani, trafili wczoraj w ręce policjantów z komisariatu Tarnów-Centrum. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do nadzorującej śledztwo w sprawie Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Za fałszywe zawiadomienie o nieistniejącym zagrożeniu, wywołującym czynności instytucji publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego bądź zdrowia, grozi kara pozbawiania wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

(KWP w Krakowie / pt)

Powrót na górę strony