Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni odzyskali skradzione samochody

Data publikacji 26.02.2014

Dwa odzyskane samochody skradzione w Hiszpanii - to efekt pracy funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Policjanci zatrzymali w poniedziałek 42-letniego mieszkańca gminy Sitkówka-Nowiny.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zajmujący się przestępczością samochodową odzyskali  Volkswagena Polo i Seata Altea o łącznej wartości około 60 tysięcy złotych. Funkcjonariusze podejrzewali, że w komisie na terenie gminy Miedziana Góra oferowany jest do sprzedaży samochód marki Volkswagen Polo, pochodzący z kradzieży. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Pojazd został skradziony w lipcu 2013 roku na terenie Hiszpanii.

Śledczy udali się do miejsca zamieszkania 42-latka. W okolicy miejsca jego zamieszkania zauważyli osobowego seata altea, za kierownicą którego siedział 42-latek. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Po jego dokładnym sprawdzeniu, okazało się, że pewne cechy identyfikacyjne tego pojazdu noszą ślady przerobienia. Prowadzący sprawę wstępnie ustalili, że pojazd może pochodzić z przestępstwa.

Jak się okazało, 42-latek był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności, a ponadto miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna trafił do aresztu, a samochody zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności przy zakupie pojazdu. Jeżeli podczas oględzin samochodu, np. w obrębie pola numerowego VIN, zauważymy jakieś ślady mogące świadczyć o jego przerobieniu, w celu jego sprawdzenia, udajmy się wraz z pojazdem i sprzedającym do najbliższej jednostki Policji. Jeżeli okaże się, że pojazd który zamierzamy kupić, pochodzi z przestępstwa, możemy uniknąć wielu nieprzyjemności związanych z ewentualnym zakupem kradzionego pojazdu.    

(KWP w Kielcach / mj)

Powrót na górę strony