Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Żaba” wrócił w policyjnym konwoju do Polski

40-letni Marcin A. był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. W połowie grudnia, dzięki informacjom przekazanym przez CBŚ funkcjonariuszom z Holandii, mężczyzna został zatrzymany w Veldhoven. Teraz w policyjnym konwoju wrócił do Polski, aby stanąć przed sądem i odpowiedzieć za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i użycie w bójce niebezpiecznego narzędzia.

40-letni Marcin A., znany w środowisku przestępczym jako „Żaba”, działał w trójmiejskiej zorganizowanej grupie przestępczej kierowanej przez „Olgierda” co najmniej od 2006 roku. Szajka miała na swoim koncie wymuszenia, haracze, uprowadzenia, czerpanie korzyści z nierządu oraz handel narkotykami. Marcin A. jest także podejrzany o udział w bójce przed jedną z restauracji w gdańskiej Oliwie w 2009 roku, w której zginął od ciosów nożem szef konkurencyjnej grupy Daniel Z. „Zachar”. W tym samym roku Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku wystawiła za nim list gończy. „Żaba”, wiedząc o tym, że jest na celowniku Policji, postanowił uciec z kraju i ukryć się gdzieś w Europie. W związku z tym Sąd Okręgowy w Gdańsku wystawił za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

W lutym zeszłego roku sprawą poszukiwawczą „Żaby” zajęli się funkcjonariusze Wydziału Operacji Pościgowych CBŚ KGP. Policjanci sprawdzali każdy trop pojawiający się w śledztwie i w końcu ustalili, że mężczyzna przebywa na terenie Holandii. Pościgowi skontaktowali się z holenderskimi funkcjonariuszami i przekazali im wszystkie informacje potrzebne do jego zatrzymania. W połowie grudnia 2013 roku Marcin A. został zatrzymany. Jeszcze w trakcie zatrzymania posługiwał się sfałszowanymi dokumentami, żeby zmylić funkcjonariuszy. Na nic mu się to przydało, nie mogło być o żadnej pomyłce, policjanci dokładnie wiedzieli, z kim mają do czynienia.

Teraz Marcin A. wrócił do Polski w policyjnym konwoju. Stanie przed sądem i odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz użycie w bójce niebezpiecznego narzędzia. 

CBŚ

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.25 MB)

Powrót na górę strony