Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice podejrzani o czynną napaść na policjantów

Data publikacji 26.02.2014

Kryminalni zatrzymali czterech podejrzanych o obrzucenie policjantów kamieniami. Mimo, że od zdarzenia upłynęły trzy miesiące, policjanci nadal pracują na ustaleniem uczestników zajścia. Mężczyźni usłyszeli zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy, za co grozi im do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali pseudokibiców bydgoskiego klubu piłkarskiego. Działania policjantów mają związek ze sprawą zakłócenia porządku, do którego doszło podczas meczu ekstraklasy pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Widzewem Łódź. Mimo, że od tamtych wydarzeń upłynęło kilka miesięcy kryminalni nadal pracują nad ustaleniem osób, które brały w nich udział. Informacje, które zebrali funkcjonariusze pozwoliły na zatrzymanie czterech podejrzanych.

Do pierwszego zatrzymania doszło w poniedziałek (24.02.14) wieczorem. Kryminalni zatrzymali na ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy dwóch 20-latków.  Dzisiaj rano bydgoscy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch uczestników zajścia w wieku 17 i 20 lat.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że 23 listopada 2013 roku młodzi mężczyźni obrzucali interweniujących policjantów kamieniami. Na tej podstawie podejrzani usłyszeli zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy. Cała czwórka decyzją prokuratora została objęta dozorem policji oraz zakazami stadionowymi. Za swoje postępowanie podejrzani odpowiedzą przed sądem, za to przestępstwo grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony