Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy komisariat w Czechowicach-Dziedzicach

Data publikacji 26.02.2014

W ciągu 1,5 roku w Czechowicach-Dziedzicach powstanie nowoczesny komisariat. Policjanci przeniosą się z obrzeży miasta do ścisłego centrum. Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia przedstawił plany budowy nowej jednostki.

W czasie wczorajszego spotkania, w którym uczestniczył także Starosta Bielski oraz szef bielskiego garnizonu insp. Bogdan Zaręba, Burmistrz Czechowic-Dziedzic uroczyście przekazał grunt pod budowę nowej siedziby. Parafowano również porozumienie w tej sprawie. Komisariat zlokalizowany zostanie w ścisłym centrum miasta przy ul. Wesołej i będzie sąsiadował z ogólnodostępnym parkingiem przy ul. Mickiewicza. Trzykondygnacyjny budynek w kształcie litery „L” zostanie wybudowany od podstaw zgodnie z nowymi standardami Policji, których założeniem jest między innymi usuwanie oraz zapobieganie powstawaniu barier w dostępie obywateli do komend i komisariatów.

Obecnie czechowiccy policjanci pracują w budynku dawnej przychodni lekarskiej przy ul. Łukasiewicza, której część pomieszczeń zaadoptowano na komisariat. Burmistrz Czechowic-Dziedzic stwierdził, że dla miasta to przełomowa chwila, na którą wszyscy bardzo długo czekali. Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia, przyznał, że rozmowy w sprawie budowy nowej siedziby dla czechowickiej policji rozpoczęły się w październiku zeszłego roku i mało kto wierzył, że sprawę uda się sfinalizować w tak krótkim terminie. Dzięki przychylności władz miasta i powiatu było to możliwe. Komendant dodał, że w marcu planowany jest przetarg na budowę komisariatu, który powinien powstać do grudnia 2015 roku. Koszt budowy wyniesie ok. 10 milionów złotych.
 
(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony