Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

II Halowe Mistrzostwa Polski Piłki Nożnej Jednostek Specjalnych

Data publikacji 26.02.2014

W dniach 22 - 23 lutego 2014 roku w Lublińcu odbyły się II Halowe Mistrzostwa Polski Piłki Nożnej Jednostek Specjalnych pod patronatem honorowym Dowódcy Wojsk Specjalnych gen. bryg. Piotra Patalonga. Startująca w zawodach reprezentacja Komendy Głównej Policji obroniła tytuł mistrzowski z ubiegłego roku.

W składzie mistrzowskiej drużyny znaleźli się zawodnicy z Komendy Stołecznej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Centralnego Biura Śledczego KGP oraz Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP.

Reprezentacja KGP we wszystkich rozegranych w mistrzostwach  meczach strzeliła 17 bramek, tracąc jedynie 3  z bardzo dobrze grającą reprezentacją gospodarzy - komandosów z Lublińca, którzy zajęli II miejsce w  zawodach. Wysokie IV miejsce wywalczyli reprezentanci Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego z Katowic.

Organizatorzy, oprócz klasyfikacji drużynowe,j co roku wybierają najlepszego zawodnika oraz bramkarza mistrzostw. W tym roku najlepszym zawodnikiem wybrany został reprezentant Jednostki Komandosów z Lublińca, natomiast bramkarzem Andrzej Grudziński z KGP, któremu w turnieju strzelono najmniej bramek.

Mistrzowska drużyna KGP, która we wrześniu 2013 roku zapoczątkowała serię sukcesów od zdobycia Wicemistrzostwa w Europejskim Turnieju Drużyn Policyjnych w Wilnie, następnie w grudniu 2013 roku w Mielnie zdobyła po raz pierwszy w historii Mistrzostwo Polski MSW w Piłce Nożnej Halowej oraz powtórzyła sukces z 2013 roku zdobywając w lutym 2014 roku w Warszawie brązowy medal w bardzo silnie obsadzonym „V Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji”.

W najbliższej przyszłości dla reprezentacji Komendy Głównej Policji priorytetem będzie jak najlepsze przygotowanie drużyny do „Turnieju Bez Granic” z okazji 95-lecia powstania Policji. Turniej, w którym poza Polską  wystąpią reprezentacje Rosji, Niemiec i Litwy odbędzie się w dniach 19 - 20 lipca 2014 i będzie jednym z głównych atrakcji jubileuszowych obchodów Święta Policji 2014.

Gratulujemy reprezentacji KGP zdobycia Mistrzostwa Polski i życzymy kolejnych sukcesów w zawodach rangi krajowej i zagranicznej.

 

Powrót na górę strony