Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za przywłaszczenie samochodów z wypożyczalni

Data publikacji 27.02.2014

Na trzy miesiące do aresztu trafił mężczyzna, podejrzany o przywłaszczenie trzech samochodów z wypożyczalni. Jak ustalili policjanci, sprawca zdążył już sprzedać jeden pojazd, natomiast dwa pozostałe planował rozebrać i zbyć w częściach. Straty, jakie spowodował, to blisko 60 tysięcy złotych. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za oszustwo kara do 8 lat.

Dzierżoniowscy policjanci ustalili i zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie trzech pojazdów z wypożyczalni. Młody mężczyzna był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, ponieważ właśnie demontował w garażu części z opla astry. W toku czynności śledczy ustalili, że samochód ten dzień wcześniej został wynajęty z wypożyczalni samochodów we Wrocławiu. Wartość strat oszacowana przez pokrzywdzoną firmę to 20 tysięcy złotych.

Obok garażu policjanci ujawnili volkswagena transportera, który - jak się okazało - również pochodził z wypożyczalni. Pokrzywdzona firma z Lubawki wyceniła wartość strat na 25 tysięcy złotych. Z tego samochodu 23-latek zdążył już zdemontować katalizator oraz kołpaki, które zostały sprzedane. Ze zgromadzonych materiałów w sprawie wynika, że pozostałe części podejrzany planował również sprzedać, co zostało udaremnione przez funkcjonariuszy.

Ponadto policjanci ustalili, że na początku tego roku podejrzany wprowadził w błąd właściciela jednej z podwrocławskich firm i wszedł w posiadanie mercedesa sprintera, który następnie sprzedał. To jednak nie wszystkie czyny na koncie 23-latka. Młody mężczyzna podejrzany jest również o kradzież felg aluminiowych o wartości 3 tysięcy złotych.

Sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za oszustwo kara do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony