Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla złodzieja i pasera, odzyskany mercedes

Data publikacji 27.02.2014

Policjanci z powiatu lubińskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież i paserstwo samochodu dostawczego marki Mercedes. Auto zostało skradzione na terenie Niemiec. Podejrzani decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu. Za kradzież i włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za paserstwo do 5 lat.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie ujawnili na terenie miasta pojazd pochodzący z przestępstwa. Mercedes o wartości ponad 50 tysięcy złotych został wcześniej skradziony z terenu Niemiec. W tej sprawie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, 28-letniego obcokrajowca, podejrzanego o ten czyn oraz 44-letniego mieszkańca gminy Lubin, podejrzanego o paserstwo.

Jak ustalili policjanci, 28-letni obywatel Ukrainy podejrzany jest o kradzież pojazdu. Miała ona miejsce na terenie Niemiec. W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze dotarli do „odbiorcy” samochodu. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec gminy Lubin. Ponadto, w trakcie przeszukania posesji policjanci zabezpieczyli także inne elementy pochodzące ze skradzionych pojazdów.

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że 44-letni mężczyzna był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa.

Sąd zastosował już wobec obu zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu.

Przypomnijmy, że za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a za paserstwo do 5 lat.
 
(KWP we Wrocławiu / mj)

Film Areszt dla złodzieja i pasera, odzyskany Mercedes

Opis filmu: paserstwo, kradzieże samochodów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Areszt dla złodzieja i pasera, odzyskany Mercedes (format flv - rozmiar 8.59 MB)

Powrót na górę strony