Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szantażysta zatrzymany

Data publikacji 27.02.2014

Żądając pieniędzy, szantażował kobiety ujawnieniem nagrań seksu z ich udziałem. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Łodzi zatrzymali 46-letniego szantażystę, którego ofiarami padły kobiety świadczące usługi seksualne w jednym z mieszkań w łódzkiej dzielnicy Górna. Podejrzewanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zespołu do walki z handlem ludźmi KWP w Łodzi uzyskali informację o szantażowaniu kobiet trudniących się prostytucją. Pokrzywdzone świadczyły usługi seksualne w jednym z mieszkań na osiedlu Kurak w Łodzi. Podejrzewany był ich klientem. Po nawiązaniu bliższej znajomości z jedną z kobiet, zdobył informacje na temat dochodów jej koleżanek oraz ich sytuacji rodzinnej. W większości bliscy kobiet nie wiedzieli, czym zajmują się ich córki czy żony. Sprawca w tajemnicy nagrywał je podczas świadczenia usług seksualnych, a następnie telefonicznie szantażował przekazaniem tych filmów rodzinom. Za odstąpienie krępujących nagrań żądał od każdej z nich od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wcześniej śledził ofiary, ustalając ich faktyczne adresy. Pokrzywdzone nie zdawały sobie sprawy z tego, kto je nęka.

25 lutego 2014 roku w godzinach wieczornych miało dojść do przekazania przez jedną z nich pierwszej transzy pieniędzy. Kobieta była telefonicznie instruowana co do sposobu przekazania gotówki, po czym we wskazanym rejonie wyrzuciła pieniądze z jadącego tramwaju. Podejrzewany 46-latek w okolicy ulicy Giewont wpadł w policyjną zasadzkę, a wraz z nim współpracuja 25-latka. Oboje zostali zatrzymani.

Postępowanie prowadzą funkcjonariusze z VII Komisariatu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty utrwalania podstępem czynności seksualnych oraz zmuszania do określonego zachowania pod groźbą upublicznienia wizerunku osoby podczas takiej czynności. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jego wspólniczka odpowie za usiłowanie zmuszania do określonego zachowania, czyli przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony