Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda i narkotyki

Data publikacji 27.02.2014

5200 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy w specjalnie przygotowanych skrytkach przewoził w samochodzie mieszkaniec Chełma. W Surhowie zatrzymali go policjanci z krasnostawskiej komendy. Oprócz papierosów w samochodzie były narkotyki. Kierowca i pasażer trafili do policyjnego aresztu. Grozi im wysoka grzywna i przepadek towaru.

W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci z Krasnegostawu zatrzymali do kontroli drogowej osobowego renaulta. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec Chełma. Wraz z nim jako pasażer jechał 39-letni mieszkaniec gminy Wojsławice. Podczas kontroli podejrzenia policjantów wzbudziła konstrukcja bagażnika pojazdu. Po chwili okazało się, że jest w nim specjalnie skonstruowana podłoga, a w niej papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Podobne skrytkę mundurowi odnaleźli w ściankach bocznych bagażnika, bocznych drzwiach i pod fotelami pojazdu.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 5200 paczek papierosów. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby trafiły one na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby prawie 80 tysięcy złotych.

Ponadto podczas przeszukania samochodu policjanci ujawnili 4, 38 g marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.  Wkrótce usłyszą zarzuty.

(KWP w Lublinie / mg)

 

Powrót na górę strony