Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania oszustów na wnuczka

Data publikacji 27.02.2014

Kilkumiesięczna sumienna praca kryminalnych z Targówka pod nadzorem prokuratury doprowadziła do ustalenia kolejnych podejrzanych w sprawie oszustw na wnuczka. Z ustaleń policjantów wynika, że do przestępstw doszło w marcu i kwietniu ubiegłego roku na terenie Gdyni. W tych sprawach podejrzany Michał K. i Krzysztof Sz. usłyszeli zarzuty w prokuraturze dotyczące oszustw. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Targówka, pod nadzorem prokuratury, od kilku miesięcy pracowali nad sprawami związanymi z oszustwami na wnuczka. Do przestępstw dochodziło najprawdopodobniej od kwietnia do lipca ubiegłego roku na terenie Warszawy, Gdyni, Puław i Gdańska. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w marcu ubiegłego roku, na terenie Gdyni Michał K. wspólnie i w porozumieniu z Krzysztofem Sz. dokonał oszustwa na wnuczka - osobiście odebrał od 80-letniego pokrzywdzonego pieniądze (16 tys. złotych). Tego samego dnia, ci sami pokrzywdzeni, zostali oszukani przez Krzysztofa Sz. przekazując 30 tys. złotych na wskazane konto.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na udowodnienie Krzysztofowi Sz. jeszcze jednego oszustwa, do którego doszło w kwietniu ubiegłego roku, również na terenie Gdyni. Pokrzywdzonym był 91-letni mężczyzna, który przekazał oszustowi pieniądze: 20 tys. złotych i 7,8 tys. dolarów.

W prokuraturze Michał K. (20 l.) i Krzysztof Sz. (23 l.) usłyszeli zarzuty oszustwa wspólnie i w porozumieniu. Dodatkowo Krzysztof Sz. usłyszał jeszcze jeden zarzut dotyczący oszustwa. Michał K. został objęty dozorem policyjnym, zakazem opuszczania kraju i zakazem wydania paszportu. Krzysztof Sz. aktualnie przebywa w areszcie śledczym do sprawy innego przestępstwa.

Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Film Kolejne zatrzymania oszustów na wnuczka

Opis filmu: oszustwa na wnuczka

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejne zatrzymania oszustów na wnuczka (format flv - rozmiar 3.94 MB)

Powrót na górę strony