Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzał towar i sprzedawał go w lombardach

Data publikacji 27.02.2014

Policjanci z komendy miejskiej w Płocku skierowali do prokuratury akt oskarżenia przeciwko osiemnastolatkowi z Płocka, który dopuścił się wielu oszustw przy zakupie towaru przez jeden z internetowych portali aukcyjnych. Przedmioty pozyskane w wyniku przestępstwa mężczyzna sprzedawał w lombardach.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Płocku od lipca ubiegłego roku prowadzili sprawę oszustw dokonywanych podczas zakupów za pośrednictwem jednego z internetowych portali aukcyjnych. W wyniku przeprowadzonych ustaleń okazało się, że oszustw tych dopuszcza się osiemnastoletni mieszkaniec Płocka. Mężczyzna został zatrzymany przez płockich funkcjonariuszy na gorącym uczynku. Wobec mężczyzny został zastosowany dozór policyjny.

Policjanci zebrali materiał dowodowy z którego wynikało, że młody mieszkaniec Płocka 69 razy oszukał lub usiłował oszukać osoby nie płacąc za zakupy. Naraził on internautów na straty w wysokości ponad 100 tys. zł. Oszukane osoby, to mieszkańcy różnych miejsc na terenie całej Polski. Fakt, że sprawa miała zasięg ogólnopolski spowodował, że postępowanie było długotrwałe, gdyż wymagało od funkcjonariuszy zebrania danych z całego kraju.

Policjanci ustalili, że wszystkie przedmioty, które w sposób przestępczy zostały nabyte przez osiemnastolatka były przez niego sprzedawane w lombardach.

Akt oskarżenia zawierający 69 zarzutów został skierowany do Prokuratury Rejonowej w Płocku, a następnie zostanie przesłany do sądu. W kodeksie karnym za przestępstwo oszustwa przewidziana jest kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony