Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samochodowy oszust rozliczony

Data publikacji 27.02.2014

Policjanci z Żywca zakończyli właśnie prowadzone od ponad roku pod nadzorem prokuratury rejonowej śledztwo dotyczące szeregu oszustw i przywłaszczeń. Akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mieszkańcowi powiatu żywieckiego oraz jego sześciu wspólnikom trafił właśnie z prokuratury do żywieckiego sądu. Podejrzani w tej sprawie usłyszeli ponad 170 zarzutów, a policjanci odzyskali mienie o wartości ponad miliona złotych.

W styczniu ubiegłego roku żywieccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 25-letniego mieszkańca tego powiatu. Mężczyzna usłyszał wówczas ponad 100 zarzutów. Przez ponad rok śledczy pracowali nad sprawą. W tym czasie przesłuchali przeszło sto osób oraz zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów kolejnym sześciu osobom. Mieszkańcy powiatu żywieckiego w wieku od 47 do 26 lat współpracowali z oszustem. W sprawie przedstawiono łącznie ponad 170 zarzutów.

W czasie trwania postępowania policjanci na bieżąco podejmowali działania, aby odyskać przywłaszczone pojazdy. Czynności te realizowane były również na terenie Słowacji przy pomocy tamtejszej policji. Dzięki temu odzyskano mienie warte ponad milion złotych. Oprócz tego na poczet przyszłych roszczeń majątkowych oraz kar i grzywien zabezpieczono również mienie o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Za popełnione oszustwa wszystkim podejrzanym grozi kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony