Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niszczył infrastrukturę kolejową

Data publikacji 28.02.2014

Biłgorajscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku 31-latka, który demontował tory kolejowe. Po krótkim pościgu sprawca został zatrzymany. W jego mercedesie kryminalni odnaleźli formularze sprzedaży złomu na ponad 11 tys. złotych. Ponadto podczas przeszukań w jego garażu policjanci ujawnili ponad 130 sztuk amunicji różnego kalibru i proch strzelecki, na które nie posiadał wymaganego zezwolenia.

Policjanci  wydziału kryminalnego przy torach kolejowych w miejscowości Hedwiżyn zauważyli mężczyznę rozkręcającego bocznicę kolejową, który na ich widok zaczął uciekać. W trakcie ucieczki mężczyzna porzucił narzędzia służące mu do rozkręcenia torów. Po krótkim pościgu złodziej został zatrzymany. Przy bocznicy policjanci odnaleźli około 150 kg zdemontowanych już elementów kolejowych. Jak ustalili, sprawcą kradzieży był 31-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj, który skradziony łup miał zamiar sprzedać w punkcie skupu złomu.

Policjanci znależli też, w ujawnionym w pobliskim lesie mercedesie należącym do 31-latka, formularze sprzedaży złomu na łączną sumę ponad 11 tys. złotych. Kryminalni zabezpieczyli zdemontowane części torów oraz narzędzia służące do rozkręcenia ich elementów. Ponadto podczas przeszukań miejsca zamieszkania 31-latka, w garażu, funkcjonariusze odnaleźli ponad 130 sztuk amunicji różnego kalibru i 200 gramów prochu strzeleckiego, na które nie posiadał wymaganego przepisami zezwolenia.

31-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora. Odpowie m.in. za przestępstwo kradzieży oraz nielegalne posiadanie amunicji, za które zgodnie z przepisami  grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

(KWP w Lublinie / mg)
 

Powrót na górę strony