Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli w ręce prawdziwych policjantów

Data publikacji 28.02.2014

Policjanci z Ostrołęki zatrzymali trzy osoby podejrzane o serię oszustw metodą na policjanta. Podczas przeszukań zabezpieczono między innymi ponad 6 tysięcy złotych, paralizator oraz dwie atrapy broni.

Cała sprawa miała swój początek w środę od złożenia zawiadomienia dotyczącego oszustwa zaistniałego na terenie gminy Czerwin. Do jednego z domów wszedł mężczyzna podający się za policjanta. Domownikom opisał historię, która wydała się wiarygodna. Na koniec zażądał pieniędzy, które należy sprawdzić ponieważ mogą być fałszywe. Początkowo otrzymał pieniądze, jednak zachowanie fałszywego policjanta wzbudziło u pokrzywdzonego podejrzenia i odebrał on przekazaną wcześniej gotówkę w kwocie kilku tysięcy złotych. Sprawca miał być ubrany m.in. w kamizelkę odblaskową i przez cały czas podkreślał, że jest policjantem. O wszystkim poinformowano już prawdziwych funkcjonariuszy.

Natychmiast rozpoczęły się intensywne działania, sama zaś sprawa została potraktowana priorytetowo. Policjanci operacyjni wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu szybko wpadli na trop podejrzanych. Po kilku godzinach zatrzymano pierwsze osoby, a ostatecznie trójkę podejrzanych. Dwóch mężczyzn i jedną kobietę. Są oni w wieku od 30 do 45 lat. Dwoje z nich to mieszkańcy powiatu łomżyńskiego, jeden to mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Podczas przeszukania podejrzanych oraz pojazdu, którym się poruszali zabezpieczono m.in. ponad 6 tysięcy złotych, paralizator, dwie atrapy broni z kaburami, kamizelki odblaskowe, łom metalowy. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.
 
W toku dalszych czynności okazało się, że podobny sposób działania dwukrotnie odnotowano na terenie gminy Goworowo.  Dzisiaj podejrzani usłyszą zarzuty. Obecnie postępowanie w powyższej sprawie prowadzone jest w kierunku oszustwa. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mj)

Film Wpadli w ręce prawdziwych policjantów

Opis filmu: oszustwa na policjanta

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wpadli w ręce prawdziwych policjantów (format flv - rozmiar 2.75 MB)

Powrót na górę strony