Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbili kolejną grupę handlarzy narkotyków

Data publikacji 28.02.2014

Żywieccy kryminalni rozbili kolejną grupę zajmującą się handlem narkotykami. W sprawie zatrzymane zostały 23 osoby, którym policjanci udowodnili popełnienie ponad 70 przestępstw narkotykowych. Na wniosek śledczych dwóch z zatrzymanych żywiecki sąd tymczasowo aresztował, a trzech objął policyjnym dozorem. Zatrzymanym grozi kara nawet 10 lat wiezienia.

19 członków grupy zajmującej się handlem narkotykami to mężczyźni w wieku od 17 do 28 lat, wszyscy są mieszkańcami powiatu żywieckiego. Pozostałe cztery osoby to nieletni w wieku od 14 do 16 lat.

W sprawie przedstawiono łącznie ponad 70 zarzutów popełnienia przestępstw narkotykowych. Część z zatrzymanych odpowie za posiadanie i udzielanie substancji odurzających, za co grozi im nawet trzyletni pobyt w więzieniu. Z kolei kilku członków grupy poniesie odpowiedzialność karną za popełnienie najcięższych przestępstw narkotykowych, tj. prowadzenie nielegalnej uprawy konopi indyjskich oraz wprowadzenie do obrotu znacznych ilości marihuany. W stosunku do dwóch z nich żywiecki sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy, a trzech prokurator objął policyjnym dozorem.

Jak wynika z materiałów sprawy, członkowie grupy przez 1,5 roku rozprowadzili ponad 13 tys. działek dilerskich marihuany.

W czasie przeszukań policjanci zabezpieczyli marihuanę, z której można było wykonać ponad 100 działek dilerskich.

Za handel narkotykami przywódcom grupy grozi nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony