Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dilerzy narkotyków aresztowani

Data publikacji 28.02.2014

Policjanci z myszkowskiej komendy rozbili grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o wprowadzanie do obrotu, handel i posiadanie narkotyków. Stróże prawa zatrzymali łącznie 7 osób, mieszkańców Myszkowa i Żarek, oraz zabezpieczyli ponad ćwierć kilograma marihuany. Sąd zastosował trzy miesiące aresztu tymczasowego wobec 3 członków grupy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Po trwających ponad rok czynnościach związanych z rozpracowywaniem grupy narkotykowej z Myszkowa i Żarek, kryminalni zebrali materiał dowodowy potwierdzający jej przestępczą działalność. W tym tygodniu, w trakcie realizacji sprawy, policjanci zatrzymali 5 członków grupy w wieku od 18 do 32 lat, którzy zajmowali się wprowadzaniem do obrotu narkotyków. Przy okazji w ręce stróżów prawa wpadły też 2 osoby, które posiadały zakupione od jednego z dilerów narkotyki.

Podczas przeszukań stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli ponad ćwierć kilograma marihuany o czarnorynkowej wartości przeszło 8 tysięcy złotych. Śledczy szacują, że członkowie grupy w ciągu ostatniego roku wprowadzili do obrotu ponad 2 kilogramy amfetaminy i nie mniej niż 2 kilogramy marihuany. Z przestępczego procederu podejrzani uczynili sobie stałe źródło dochodów.

Prokurator przedstawił im łącznie ponad 30 zarzutów o wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków, handel nimi i ich posiadanie. Na wniosek śledczych, wobec trzech najbardziej aktywnych członków grupy, sąd zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Może im grozić nawet do 15 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, planowane są kolejne zatrzymania.

(KWP w Katowicach / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.82 MB)

Powrót na górę strony