Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oddani w służbie i wierni muzyce

Data publikacji 01.03.2014

Niegdyś marzyli o karierze muzycznej, czy zawodzie kaskadera. Koncertowali na europejskich scenach muzycznych. Dzisiaj walczą z przestępczością i rozwiązują kryminalne zagadki służąc w Policji. Ich wspólna pasja pozwala im zrelaksować się po ciężkim dniu i towarzyszy w życiu wypełniając je brzmieniem począwszy od muzyki klasycznej, poprzez rozrywkową, jazz, progresywny rock aż po symfoniczny metal.

Sierż.szt. Krzysztof Ignacek w mundurze od ponad 20 lat. Jedną z jego życiowych pasji, która pozwala mu zrelaksować się po trudach codziennego dnia jest gra na trąbce. Służąc niegdyś w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach występował z policyjną orkiestrą. Podczas swojej wieloletniej kariery muzycznej koncertował pod okiem dyrygentów na belgijskich, holenderskich, włoskich, czy francuskich scenach muzycznych. Zamiłowanie do muzyki odziedziczył po ojcu. Od 15 roku życia gra na instrumentach dętych. Ukończył  Szkołę Muzyczną II stopnia w Rybniku. Obecnie pracuje w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

St.sierż. Grzegorz Marecik z Policją związany jest prawie od 6 lat. Już w dzieciństwie, nie mając pojęcia o nutach, komponował swoje pierwsze utwory muzyczne. Kilka lat później jego rodzice, mimo że mieli inne plany wobec syna, pod jego namową zakupili profesjonalny instrument i wysłali na prywatne lekcje gry. Zafascynowany muzyką, jako kilkunastolatek otrzymał propozycję gry w jednym z zespołów wykonujących muzykę francuską, który wielokrotnie był nagradzany na konkursach i festiwalach. W 2005 roku Grzegorz Marecik związał się z jastrzębskim zespołem „Sandstone”, który rok później w kalifornijskiej wytwórni muzycznej wydał płytę zatytułowaną „Looking for myself”. Do Policji trafił zainspirowany fabułą powieści kryminalnych oraz chęcią niesienia pomocy ofiarom przestępstw. Dzisiaj łączy służbę z inną pasją, jaką jest fotografowanie. Pracuje jako technik kryminalistyki, interesuje się też traseologią. Po służbie jednak nadal oddany jest muzyce, która pozwala mu na wyrażanie swoich emocji i jest odskocznią od codziennej rzeczywistości.

Do niedawna w szeregach żorskiej Policji służbę pełnił również policjant, który po ukończeniu Akademii Muzycznej postanowił zasiąść za sterami radiowozu. Absolwent Wydziału Jazzu obecnie służy w śląskiej autostradówce.

 

Źródło:KWP Katowice/pb

Powrót na górę strony