Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili narkotyki – zatrzymany mężczyzna miał w swoim mieszkaniu worek z marihuaną

Data publikacji 01.03.2014

Funkcjonariusze z powiatu polkowickiego ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W jednym z pomieszczeń jego mieszkania policjanci zabezpieczyli marihuanę, zapakowaną w worek foliowy. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Teraz zatrzymany, za czyn o który jest podejrzany, będzie odpowiadał przed sądem.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Zatrzymany, to 18 – letni mieszkaniec tego miasta. Policjanci przechwycili też marihuanę, z której można było uzyskać około 250 porcji handlowych tego narkotyku.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze na podstawie czynności operacyjnych ustalili mężczyznę, który może mieć spore ilości środków odurzających. Gdy policjanci weszli do mieszkania podejrzewanego mężczyzny, znaleźli tam w jednym z pomieszczeń, marihuanę zapakowaną w worek foliowy.

Środki odurzające zabezpieczono. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków, a także to, co mężczyzna, który usłyszał już zarzuty, zamierzał z nimi dalej zrobić. Zatrzymany był już w przeszłości notowany za przestępstwa narkotykowe.

Teraz za czyny, o który jest podejrzany, będzie odpowiadał przed sądem. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat.

 

Źródło: KWP Wrocław/pb

Powrót na górę strony