Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci rozpracowali międzynarodową grupę przestępczą

Data publikacji 01.03.2014

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozpracowali międzynarodową grupę przestępczą, zajmującą się kradzieżą pieniędzy z rachunków bankowych przy użyciu wyłudzonych terminali płatniczych i sfałszowanych kart. Tylko przy wykorzystaniu jednego z terminali, sprawcy wykonali szereg transakcji pieniężnych o wartości nie mniejszej niż 100 tys. złotych. W sprawie tej zatrzymano trzy osoby, wrocławianina, obywatela Rumunii i obywatela Ukrainy, którzy usłyszeli już zarzuty.

Podejrzani, to 43 – letni wrocławianin, 42 – letni obywatel Rumunii oraz 41 – letni obywatel Ukrainy. Do zatrzymania doszło w miejscach przebywania osób podejrzanych, w tym w jednym z mieszkań wynajmowanych przez obcokrajowców na terenie wrocławskiej dzielnicy Fabryczna. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, grupa w celu realizacji przestępczego procederu, założyła firmę, poprzez którą wyłudziła od różnych centrów rozliczeniowych mobilne terminale płatnicze. Posiadając tego typu urządzenia sprawcy przepuszczali przez nie sfałszowane karty płatnicze, zawierające nielegalnie pozyskane na terenie Stanów Zjednoczonych, dane dostępowe do kont bakowych.

Według zebranych przez funkcjonariuszy informacji, tylko przy użyciu jednego z wyłudzonych terminali, sprawcy wykonali szereg transakcji pieniężnych o wartości nie mniejszej niż 100 tys. złotych. Zatrzymani usłyszeli na chwilę obecną już w tej sprawie zarzuty oszustwa oraz wprowadzania w obieg sfałszowanych środków płatniczych, za co grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci w dalszym ciągu badają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym rzeczywistą wysokość strat jakie poniosły banki w wyniku przestępczej działalności zatrzymanych.

 

Źródło: KWP Wrocław/pb

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.47 MB)

Powrót na górę strony