Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

II Zimowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2014

1 marca na basenie MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie odbyły się „II Zimowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2014”. W zawodach wzięło udział 65 funkcjonariuszy, którzy walczyli zarówno w konkurencjach drużynowych jak i indywidualnych. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja KWP w Krakowie zdobywając łącznie 17 medali w tym 11 złotych. Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Lublinie zdobywając łącznie 21 medali, w tym 9 złotych. Na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z KWP w Katowicach. Medale i puchary wręczył zwycięzcom insp. Michał Domaradzki, Lubelski Komendant Wojewódzki Policji. Nie zabrakło gorącego dopingu ze strony kibiców oraz zaproszonych gości.

1 marca na basenie MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie odbyły się „ Zimowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2014”. To druga tego typu impreza organizowana w naszym mieście przez policjantów i dla policjantów. Organizatorem zawodów byli: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarządy Wojewódzki i Terenowy NSZZ Policjantów województwa lubelskiego i KWP w Lublinie. Dużego wparcia w organizację „Zimowych Mistrzostw Policji w Pływaniu Lublin 2014” udzielił nam Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie. Zawody objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji w związku z jubileuszem 95-lecia Policji Państwowej oraz przez Prezydenta Miasta Lublin.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 65 zawodników, którzy reprezentowali m.in. Komendę Główną Policji, a także garnizony policji: lubelskiej, śląskiej, małopolskiej, świętokrzyskiej, łódzkiej, dolnośląskiej, mazowieckiej, wielkopolskiej oraz Szkołę Policji w Legionowie. Zawodnikom kibicowały rodziny oraz zaproszeni goście. Na trybunach zasiedli Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Michał Domaradzki, Z-ca Prezydenta Miasta Lublin Pani Katarzyna Mieczkowska – Czerniak, przedstawiciel marszałka woj. lubelskiego Pan Rafał Sobiech, Pani Marta Wcisło Radna Rady Miasta Lublin, Pan Zdzisław Hołysz Prezes MOSiR Bystrzyca w Lublinie, Pan Edward Sidoruk Dyrektor Oddziału Lublin Totalizatora Sportowego SP.Z O.O oraz przewodniczący Zarządów Wojewódzkiego i Terenowego NSZZ Policjantów woj. lubelskiego i KWP w Lublinie Panowie Mariusz Jaworski oraz Waldemar Dziedzic.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach. Walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, Prezydenta Miasta Lublin oraz puchary ufundowane przez Zarządy Wojewódzki i Terenowy NSZZ Policjantów.

W klasyfikacji drużynowej złoto przypadło funkcjonariuszom z CBŚ i KWP w Krakowie, którzy zdobyli łącznie 17 medali, w tym 11 złotych. Ekipa policjantów reprezentujących KWP w Lublinie zdobyła łącznie największą ilość medali. Wywalczyliśmy 21 krążków, w tym 9 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych. Na trzecim miejscu podium uplasowali się policjanci z KWP w Katowicach zdobywając 11 medali, w tym 6 złotych.

W klasyfikacji indywidualnej zawodnicy walczyli o miano najlepszego zawodnika i puchar Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. I tu na podium stanęli policjanci z Katowic, CBŚ KGP Lublin i CBŚ KGP Kraków. Z kolei najlepszą zawodniczką mistrzostw została policjantka reprezentująca CBŚ KWP Kraków. Kolejne miejsca na podium zajęły dziewczyny z Lublina. Małgorzata Bigos i Ewelina Kuśmierz zdobyły po 5 medali ( 3 złote i 2 srebrne).

Drużyna kobiet z KWP zajęła także 1 miejsce w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym. Drugie miejsce nasi reprezentanci zajęli z kolei w sztafecie mieszanej 4x50m stylem zmiennym ustępując jedynie zawodnikom z Krakowa.

(KWP w Lublinie / pt)

 

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 24.11 MB)

Powrót na górę strony