Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali młodą, nietrzeźwą kobietę – chciała skoczyć do fosy

Data publikacji 02.03.2014

Wrocławscy policjanci, w wyniku podjętej interwencji, uratowali młodą kobietę, która chciała targnąć się na własne życie. Kobieta była nietrzeźwa i w ocenie lekarzy, w złym stanie emocjonalnym. Reakcja funkcjonariuszy, którzy w nocy zauważyli młodą, płaczącą dziewczynę i podjęte dalej przez nich działania, prawdopodobnie zapobiegły tragedii, bowiem kobieta mająca około 1,6 promila alkoholu i wcześniejsze już za sobą próby samobójcze, planowała skoczyć do fosy.

Funkcjonariusze wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji patrolując w nocy ulice centrum Wrocławia, około godziny 2:00 zauważyli w rejonie Bulwaru Tadka Jasińskiego, siedzącą na ławce i płaczącą młodą kobietę. Funkcjonariusze usłyszeli także wypowiadane przez nią słowa, z których wynikało, że chce ona ze sobą „skończyć” skacząc do fosy.

Swoje zamiary dziewczyna potwierdziła także w rozmowie z interweniującymi policjantami, przechodząc jednocześnie przez barierkę oddzielającą chodnik od skarpy przy fosie i kierując się w stronę wody. W związku z powyższą sytuacją i stanem, w jakim kobieta się znajdowała, stwarzającym realne zagrożenie dla jej zdrowia bądź życia, policjanci zatrzymali zdesperowaną dziewczynę, gdy chciała skakać do fosy.

Okazała się nią 19-letnia mieszkanka Wrocławia. Dziewczyna była nietrzeźwa. Przeprowadzone badanie wykazało u niej blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie. Oprócz stanu nietrzeźwości, w wyniku wcześniejszego sprawdzenia kobiety, okazało się też, że miała ona przy sobie dwa woreczki z marihuaną. Funkcjonariusze ustalili również, że kobieta miała już wcześniej próby samobójcze.  

Na miejsce policjanci wezwali karetkę Pogotowia Ratunkowego, która przewiozła ją do szpitala specjalistycznego na konsultację lekarską. Decyzją dyżurującego lekarza, z uwagi na stan nietrzeźwości, kobieta została umieszczona we Wrocławskim Ośrodku Pomocy Osobom Nietrzeźwym, w celu wytrzeźwienia i z uwagi na jej stan emocjonalny, później dalszej specjalistycznej konsultacji lekarskiej.  

(KWP we Wrocławiu / pt)

 

 

Powrót na górę strony