Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Myśleli, że policjanci zapomnieli

Data publikacji 02.03.2014

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego ustalili i zatrzymali sprawców rozboju, do którego doszło w grudniu ubiegłego roku w Radlinie. Wtedy to zamaskowani napastnicy przy użyciu noża sterroryzowali pracownicę sklepu, zabrali gotówkę oraz papierosy i uciekli. Kiedy myśleli, że napad uszedł im płazem, do drzwi ich mieszkania zapukali policjanci.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku w Radlinie przy ulicy Rydułtowskiej doszło do napadu rabunkowego. Do sklepu weszło wówczas dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy przy użyciu noża sterroryzowali pracownicę, a następnie zabrali gotówkę oraz papierosy i uciekli.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Pomimo umorzenia postępowania kryminalni nie zakończyli czynności i nie zapomnieli o sprawie. Dzięki pracy operacyjnej ustalili sprawców napadu. Jednym z nich okazał się 15-letni radlinianin, który w dniu dokonania rozboju był on na ucieczce z placówki opiekuńczo-wychowawczej. Drugi napastnik to 18-letni mieszkaniec Rydułtów. Starszy z rozbojarzy decyzją prokuratora został oddany pod dozór policji. O losie młodszego zdecyduje wkrótce sąd rodzinny.

(KWP w Katowicach / pt)

Powrót na górę strony