Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

40-latek zatrzymany do sprawy zabójstwa obywatelki Ukrainy

Data publikacji 02.03.2014

W czwartek w okolicach Ryszkowej Woli ujawniono zwłoki leżące w rowie z wodą. Czynności identyfikacyjne wykazały, że jest to 37-letnia obywatelka Ukrainy. Zlecona przez prokuratora sekcja potwierdziła, że mogło dojść do zbrodniczego pozbawienia życia. Na podstawie zebranych dowodów i informacji policjanci ustalili i zatrzymali typowanego sprawcę. Wczoraj 40-letni mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Policjanci zawnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Od czwartku policjanci pracowali przy ustalaniu tożsamości osoby, której ciało ujawniono w okolicach Ryszkowej Woli. W czwartek rano mieszkańcy Ryszkowej Woli (gmina Wiązownica), udający się do lasu, zauważyli zwłoki leżące w rowie melioracyjnym częściowo wypełnionym wodą. O tym zdarzeniu powiadomili dyżurnego Policji.

Na miejscu, policjanci i prokurator przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli materiał dowodowy. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że jest to ciało kobiety. Rzeczy ujawnione i zabezpieczone przy ciele dały podstawę do przypuszczeń, że może to być obywatelka Ukrainy. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do dalszych badań.

Policjanci, w celu identyfikacji zwłok sprawdzili bazy osób zaginionych w jarosławskiej i sąsiednich jednostkach. Ze wstępnych informacji wynikało, że odnalezioną osobą jest 37-letnia obywatelka Ukrainy, poszukiwana jako osoba zaginiona przez rzeszowską Policję.

Na podstawie zebranych danych zachodziło podejrzenie, iż związek z tym zdarzeniem mogą mieć osoby trzecie. Zlecona przez prokuratora sekcja zwłok, przeprowadzona w piątek potwierdziła te przypuszczenia.

Od czwartku policjanci z Jarosławia i Rzeszowa skrupulatnie gromadzili dowody, które doprowadziły do ustalenia sprawcy. Na podstawie zebranych informacji ustalono, że związek ze zbrodniczym pozbawieniem życia 37-letniej obywatelki Ukrainy, może mieć 40-letni mężczyzna. Jest to mieszkaniec gminy, na terenie której ujawniono zwłoki.

W piątkowe popołudnie mężczyzna został zatrzymany. W sobotę usłyszał prokuratorskie zarzuty. Tego samego dnia policjanci złożyli wniosek do jarosławskiej prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzja sądu w tej sprawie zapadnie w najbliższym czasie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu.

Kodeks karny przewiduje za zbrodnię zabójstwa karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karę 25 lat pozbawienia wolności albo karę dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / pt)

Powrót na górę strony