Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po pościgu

Data publikacji 02.03.2014

Dzisiaj nad ranem, soleccy policjanci zatrzymali po pościgu, 50-letniego mężczyznę. Kierujący seatem leonem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej na terenie województwa małopolskiego. Do pościgu prowadzonego przez tamtejszych policjantów, przyłączyli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Solcu-Zdroju.

W województwie małopolskim, policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego seatem leonem. Mężczyzna zignorował ich sygnały i podjął ucieczkę. Ścigany przez policjantów, kierujący seatem przekroczył granicę województwa świętokrzyskiego.

Do pościgu przyłączyli się soleccy policjanci. W okolicach mostu na rzece Nidzie w Nowym Korczynie, zauważyli jadący samochód seat leon, a za nim radiowóz z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi. Kiedy ścigany seat minął miejscowość Zielonki w gminie Solec - Zdrój, wyprzedzili go policjanci z krakowskiej drogówki i zmusili do zatrzymania. Kierujący seatem zjechał z drogi krajowej nr 79 w boczną drogę i dalej kontynuował ucieczkę. Zaraz za nim jechali mundurowi z Solca - Zdroju. Kierowca seata po przejechaniu kilkuset metrów, zatrzymał się i próbował uciekać pieszo. Podczas wysiadania ze swojego pojazdu, został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Solcu - Zdroju.

Kierującego, którym okazał się 50-letni mieszkaniec województwa śląskiego oraz osobowego seata leona, przekazano policjantom Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Mężczyzna był trzeźwy, notowany wcześniej za popełnienie innych przestępstw.

Policjanci dokładnie przeanalizują wszystkie czyny jakich dopuścił się kierujący seata. Jeżeli okaże się, że popełnił przestępstwo, polegające na narażeniu na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innych uczestników ruchu drogowego, kierującemu może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcahc/ KWP w Krakowie / pt)

Powrót na górę strony