Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla dilera

Data publikacji 03.03.2014

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową komendy miejskiej w Krakowie zatrzymali 20-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zatrzymany mężczyzna powiązany jest ze środowiskiem pseudokibiców. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. 350 działek amfetaminy, a także maczety, siekiery i kominiarki.

Pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających zatrzymany został młody mieszkaniec Krakowa. Policjanci z wydziału antynarkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przypuszczali, że mężczyzna ten może zajmować się handlem narkotykami. Gdy zebrali dowody w tej sprawie wszystko wskazywało na to, że narkotyki były przez niego magazynowane w jednej z piwnic bloku na Kurdwanowie. W zlokalizowaniu magazynu pomógł policyjny pies przeszkolony w wykrywaniu narkotyków - bezbłędnie wskazał pomieszczenie, w którym przechowywano środki odurzające.

Konieczne jeszcze było zdobycie pewności, że narkotyki należą do 20-latka. Nie trzeba było długo czekać – mężczyzna pojawił się w magazynie już wkrótce. Został zatrzymany, a zgromadzone przez niego narkotyki zabezpieczone – w sumie policjanci odnaleźli 350 działek amfetaminy oraz 30 gramów marihuany i akcesoria do porcjowania narkotyków (około 120 gramów „wypełniaczy”, woreczki z zapięciem strunowym, wagi etc.). Były także maczety, siekiery i kominiarki. Zatrzymany mężczyzna powiązany jest ze środowiskiem pseudokibiców.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Zatrzymanie to efekt systematycznego rozpracowywania przestępczych struktur narkotykowych przez krakowskich policjantów. W ostatnim czasie policjanci wydziału antynarkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali kilkunastu dilerów, przy których zabezpieczyli łącznie ponad kilogram amfetaminy, ponad półtora kilograma marihuany, prawie 300 krzewów konopi indyjskich, haszysz i kokainę.

(KWP w Krakowie / mj)

Film Areszt dla dilera

Opis filmu: narkotyki, pseudokibice

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Areszt dla dilera (format flv - rozmiar 3.32 MB)

Powrót na górę strony