Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W ręce policjantów wpadł diler i kilogramy narkotyków

Data publikacji 03.03.2014

To była precyzyjnie zaplanowana akcja policji uderzająca w narkotykowy biznes. Działania doprowadziły do przejęcia łącznie ponad 4 kilogramów amfetaminy i marihuany. Wczoraj (02.03.2014 r.) policjanci doprowadzili 26-letniego podejrzanego do prokuratury i sądu. Mężczyzna tłumaczył się z posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Diler został aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci zespołu narkotykowego inowrocławskiej policji od kilku miesięcy zajmowali się sprawą związaną z tą przestępczością. Informacje, jakie gromadzili dotyczyły miejsca, przez które mogły „przechodzić” duże ilości narkotyków.

W piątek (28.02.2014 r.) policjanci przystąpili do realizacji misternego planu działań. Wkroczyli do jednego z budynków mieszkalnych w Janikowie. Podejrzenia, co do dilerskiej kryjówki szybko się potwierdziły. Tam bowiem podczas przeszukania zabezpieczonych zostało ponad 4,3 kg amfetaminy i 31 g marihuany.

Policjanci znaleźli także woreczki do porcjowania narkotyków oraz wagę. Do tej sprawy, jeszcze tego samego dnia wieczorem zatrzymany został 26-letni mieszkaniec Janikowa, który trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci przez dwie kolejne doby pracowali nad zebraniem dowodów. Pozwoliły one na przedstawienie zarzutów zatrzymanemu dilerowi. 26-latek usłyszał zarzut posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków.

Wczoraj (02.03.2014 r.) mężczyzna został doprowadzony do prokuratora. Również wczoraj z materiałem dowodowym zapoznał się sędzia. Inowrocławscy policjanci wnioskowali o tymczasowe aresztowanie dla mężczyzny. Sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące 26-latek spędzi w areszcie.

Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 12, a za posiadanie znacznej ilości narkotyków do lat 10.

Zabezpieczone narkotyki trafiły do laboratorium kryminalistycznego komendy wojewódzkiej policji na specjalistyczne badania. Policjanci nadal pracują nad sprawą.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film W ręce policjantów wpadł diler i kilogramy narkotyków

Opis filmu: narkotyki, diler

Pobierz plik W ręce policjantów wpadł diler i kilogramy narkotyków (format mp4 - rozmiar 884.96 KB)

Powrót na górę strony