Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ – Zabezpieczyli Bentley'a i sześć innych luksusowych aut

Data publikacji 03.03.2014

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego odzyskali i zabezpieczyli siedem luksusowych samochodów. Auta zostały zakupione do poznańskiej ekskluzywnej wypożyczalni na kredyt i w formie leasingu. Właściciel zaprzestał spłacać raty, a auta ukrył. Za wyłudzenie kredytów jemu i kilku powiązanym ze sprawą osobom grozi nawet 8 lat więzienia.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w uzgodnieniu z Prokuraturą Rejonową Poznań Grunwald realizują sprawę związaną ze stwierdzonymi nieprawidłowościami w wypożyczalni luksusowych samochodów w Poznaniu. Właściciele zaprzestali spłacać kredyty, a samochody ukryli.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą dość szybko zorientowali się, że działalność wypożyczalni ekskluzywnych samochodów opiera się na wielu nieprawidłowościach. Gdy zajęli się badaniem dokumentacji zauważyli, że niektóre limuzyny były kupowane na podstawione osoby. Dla uwiarygodnienia zdolności kredytowych były fabrykowane specjalnie w tym celu dokumenty. Wszystko było dobrze do czasu, kiedy właściciel wypożyczalni spłacał zobowiązania. Wszystko zmieniło się, gdy raty kredytowe i leasingowe zostały wstrzymane, a luksusowe auta zniknęły. Banki i firmy leasingowe od policjantów CBŚ dowiedziały się, że zostały oszukane.

Podczas realizacji sprawy zatrzymane zostały 4 osoby – właściciel wypożyczalni, osoby powiązane z innymi firmami i osoby podstawione do kredytów i leasingów. Zatrzymani usłyszeli zarzuty wyłudzenia kredytów, oszustwa i pomocnictwa w oszustwie. Grozi za to do 8 lat więzienia.

Prowadzący sprawę zajęli się także odnalezieniem ukrytych samochodów. Okazało się, że znajdowały się one u różnych osób i w różnych miejscach na terenie całej Wielkopolski. Bentley Continental, Jaguar S-Type, Jaguar X-Type, Chevrolet Corvette, Porsche Cayman, Nissan 350 Z i Audi TT ostatecznie zostały zabezpieczone przez policjantów.

Jeden z zabezpieczonych Jaguarów znajdował się na terenie firmy produkującej nagrobki. To auto zostało zabezpieczone na terenie jednej z firm zajmujących się naprawą aut.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.44 MB)

Powrót na górę strony