Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za włamania do aut

Data publikacji 03.03.2014

Policjanci z powiatu kłodzkiego ustalili i zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o serię włamań do samochodów i ich uszkodzenia. Wartość strat spowodowanych jego przestępczą działalnością przekroczyła kilka tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Polanicy Zdroju zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który w ubiegłym tygodniu w Szczytnej włamał się do dziewięciu samochodów i uszkodził je. Sprawca z pojazdów kradł radia, dokumenty nawigacje i inne przedmioty znajdujące się w samochodach. To nie jedyne przestępstwa, jakich dopuścił się mężczyzna. W nocy z 25 na 26 lutego w Szczytnej na działce rekreacyjnej mężczyzna włamał się do przyczepy campingowej, skąd ukradł radio. Policjanci ustalili, że 18-latek usiłował również włamać się do domu jednorodzinnego w Szczytnej, ale zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na reakcję czujnego sąsiada.

Policjanci część skradzionego mienia znaleźli w krzakach, a część skradzionych z samochodów dokumentów - w rzece. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw.

Obecnie policjanci ustalają wcześniejszą działalność przestępczą zatrzymanego. Sprawca w przeszłości był karany za szereg przestępstw przeciwko mieniu. Kilka miesięcy temu opuścił zakład poprawczy. Teraz odpowie przed sądem za serie włamań między innymi do samochodów. 18-latkowi teraz grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony