Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzionego mercedesa

Data publikacji 03.03.2014

Policjanci Wydziału Kryminalnego grodziskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku rozkręcania na części skradzionego mercedesa sprintera. Podejrzani ukryli się na terenie jednej z posesji w Grodzisku Wielkopolskim. Śledczy znaleźli tam sporą ilość części samochodowych. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

W czwartek 27 lutego w godzinach przedpołudniowych policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim zatrzymali dwóch mężczyzn, 44-leniego mieszkańca Grodziska Wielkopolskiego oraz 35-letniego mieszkańca Wielichowa. Obaj mężczyźni przebywali na terenie jednej z prywatnych posesji na terenie miasta. Do zatrzymania doszło na gorącym uczynku, kiedy w jednym z pomieszczeń rozkręcali na części skradzionego mercedesa.

Funkcjonariusze ustalili, że dostawczy mercedes sprinter został skradziony z okolic Wrocławia. Stamtąd też w realizację sprawy zaangażowali się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Działania na ternie ujawnionej w Grodzisku dziupli to wspólna akcja wielkopolskich i dolnośląskich policjantów.

W miejscu zatrzymania mężczyzn ujawniono również dużą ilość części samochodowych z grupy pojazdów VW, obecnie zakwalifikowane jako niewiadomego pochodzenia. Ujawniono także kilkanaście tablic rejestracyjnych, a policjanci przeprowadzą specjalistyczne ekspertyzy zabezpieczonych rzeczy.

Śledczy z Wrocławia przedstawili wstępnie podejrzanym zarzuty paserstwa. Grozi za to nawet do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.76 MB)

Powrót na górę strony