Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację i przejęli 114 krzewów konopi indyjskich

Nielegalną plantację wykryli wałbrzyscy policjanci w Szczawnie Zdroju. W specjalnie przygotowanym i ukrytym pomieszczeniu w budynku mieszkalnym należącym do 51-letniej kobiety funkcjonariusze znaleźli 114 doniczek z sadzonkami konopi indyjskich. Za prowadzenie zabronionej działalności 51-latce grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komendy Miejskiej Policji i V Komisariatu Policji w Wałbrzychu pod koniec ubiegłego tygodnia, mając podejrzenie, że 51-letnia mieszkanka Szczawna Zdrój posiada substancje odurzające, przeszukali jej posesję. Na strychu policjanci ujawnili specjalnie przygotowaną plantację konopi indyjskich. Znajdowało się tam 114 donic z sadzonkami konopi indyjskich. Krzewy rosły w specjalnie przygotowanych w tym celu stanowiskach, wyposażonych w instalacje zapewniające szybki wzrost roślin. Energia elektryczna potrzebna do działania urządzeń czerpana była nielegalnie. Sposób zorganizowania i skala procederu świadczyły o tym, że prowadząca go kobieta miała zamiar w ten sposób zapewnić sobie stałe źródło utrzymania. Jeszcze podczas weekendu 51-letnia kobieta usłyszała zarzut posiadania i uprawy marihuany.

Za prowadzenie zabronionej działalności 51-latce grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie funkcjonariusze ustalają szczegóły jej działalności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony